Kronikë e zezë

Tri raste të dhunës në familje të raportuara në 24 orët e fundit

Tri raste të dhunës në familje të raportuara në 24 orët e fundit

Tre persona janë ndaluar nën dyshimin se kanë kryer veprën “dhunë në familje”.

Sipas njoftimit për media, në Gllogoc një grua ka raportuar se pas një marrëveshje në familje ka përjetuar dhunë fizike dhe psikike nga bashkëshorti i saj. Viktima si pasoj e rastit ka pranuar tretman mjekësor, ndërkaq i dyshuari është dërguar në mbajtje për 48 orë.