Kronikë e zezë

Tri raste të dhunës në familje, katër të arrestuar

Tri raste të dhunës në familje, katër të arrestuar
 

Tri raste të dhunës në familje janë raportuar në 24 orët e fundit në Kosovë. Sipas raportit të Policisë, për rastet janë arrestuar katër persona.

Njoftohet se në Prishtinë janë arrestuar dy të dyshuar një mashkull dhe një femër të cilët pas një mosmarrëveshje kishin sulmuar fizikisht njëri-tjetrin e më pas edhe vajzën e tyre. Si pasojë e sulmit të dyshuarit dhe viktima kanë pranuar tretman mjekësor, ndërsa pas intervistimit dy të dyshuarit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje.