Kronikë e zezë

Një 19-vjeçar nga Kosova aksidentohet në Zvicër

Një 19-vjeçar nga Kosova aksidentohet në Zvicër

Një kosovar 19-vjeçar ka shkatërruar veturën “BMW” të babait të tij në një aksident në kantonin e Aargaut të Zvicrës, të premten pasdite.

Shoferi i ri, që i ka treguar policisë se vetura ishte e babait të tij, sipas mediave në Zvicër, ka qenë duke vozitur tejet shpejt veturën në momentin kur ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga duke u përplasur në një shtyllë të mbikalimit.