Kosovë

LDK-ja në Prizren, as me VV-në e as me PDK-në

 

Lidhja Demokratike e Kosovës, dega në Prizren, ka marrë vendim që në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale të mos mbështesë asnjë kandidat për kryetar të kësaj komune.

Në balotazh do të garojnë Mytaher Haskuka i VV-së, që është edhe kryetar aktual dhe Shaqir Totaj i PDK-së.