Kosovë

PDK-ja kërkon që të hetohet procesi i përzgjedhjes së drejtorëve në Mitrovicë

 

Dega e PDK në Mitrovicë ka akuzuar qeverisjen lokale në këtë komunë për degradim institucional gjatë 8 viteve me radhë.

Në një konferencë për media sekretari i kësaj partie Valon Brahimi, ka thënë se pushteti aktual i VV-së në krye me Agim Bahtirin, jo vetëm që nuk përmbushi premtimin e madh të hapjes së 15 mijë vendeve të punës dhe nuk e çrrënjosi korrupsionin, por qytetarin e rëndomtë mitrovicas e zhyti më tej në varfëri.