Kosovë

101 pacientë me koronavirus po trajtohen në Spitalin e Pejës

 

Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës janë duke u trajtuar 101 pacientë me koronavirus, ku 74 gjenden në oksigjenoterapi, 4 në CPAP dhe 12 në gjendje më të rëndë.

Spitali njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 7 pacientë.