Kosovë

Haziri apel qytetarëve për respektim të masave anti-Covid: Lajmërohuni nëse keni simptoma

Haziri apel qytetarëve për respektim të masave anti-Covid: Lajmërohuni nëse keni simptoma
 

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, u ka bërë thirrje qytetarëve për kujdes të shtuar, pas rritjes së fundit të rasteve të reja me koronavirus në këtë komunë.

Ai ka thënë se pavarësisht rasteve të reja, komuna e Gjilanit vazhdon të mbetet në zonën e gjelbër dhe shpreson të ketë rënie të numrit të infeksioneve gjatë ditëve të ardhshme.