Kosovë

141 pacientë me koronavirus po trajtohen në Spitalin e Pejës

141 pacientë me koronavirus po trajtohen në Spitalin e Pejës
Foto: KOHA
 

Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës aktualisht janë duke u shëruar 141 pacientë me koronavirus.

Sipas njoftimit nga Spitali, 4 pacientë janë në respirator, 98 në oksigjenoterapi dhe 23 në gjendje më të rëndë.