Kosovë

Zbulohet shtatorja e Skënderbeut në Prizren

Zbulohet shtatorja e Skënderbeut në Prizren
 

Në Prizren është zbuluar shtatorja e Gjergj Kastriotit – Skënderbeu në 108 vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë, e që lidhet me datën e daljes publike të UÇK-së para 23 vjetësh dhe ditëlindjen e komandantit Adem Jashari.

Kryetari i komunës, Mytaher Haskuka, tha se Gjergj Kastrioti ishte shembull për veprimtarët shqiptarë përgjatë periudhave.