Objektet e dy ambulancave në Ujmir e Drenoc, shkaku i vjetërsisë, do të rrënohen

Objektet e dy ambulancave në Ujmir e Drenoc, shkaku i vjetërsisë, do të rrënohen

Ilir Osmanaj 09 December 2019 08:35

Për shkak të vjetërsisë së objekteve, ambulancat e fshatrave Ujmir e Drenoc do të rrënohen.

Këtë e ka bërë të ditur drejtori për shëndetësi, Hekuran Sejdiu, shkruan sot “Koha Ditore”.

“Komisioni për vlerësimin e gjendjes së objekteve ka konstatuar se nuk ia vlen që të investohet në rinovimin e këtyre dy objekteve pasi ato janë shumë të dëmtuara dhe se duhet të ndërtohen objekte të reja në ato dy fshatra”, thotë Sejdiu.

Komuna ka paraparë që të rinovohen të gjitha objektet e tjera të shëndetit edhe në pjesët urbane të Klinës ku janë tri qendra të mjekësisë familjare dhe 11 ambulancat nëpër fshatra, me gjithë zvarritjen e procedurave.

Gjendja e keqe e infrastrukturës së objekteve shëndetësorë është alarmuar edhe nga OJQ KOHA, në një raport të saj.

(Artikullin e plotë mund ta lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme