Kosovë

Thyhen pankartat me emrat e të rënëve të Podujevës

Thyhen pankartat me emrat e të rënëve të Podujevës
 

Lëvizja Vetëvendosje ka vendosur pankarta me emrat e të gjithë të rënëve për nder të 20 vjetorit të çlirimit të Podujevës.

Ato janë vendosur në qendër të qytetit pranë shtatores së heronjve Zahir Pajazitit, Hakif Zejnullahu, Edmond Hoxha dhe Ilir Konushevci.