Qytetarët në Pejë kërkojnë raportim prej Policisë pas denoncimit të rasteve

Qytetarët në Pejë kërkojnë raportim prej Policisë pas denoncimit të rasteve

​​​​​​​Ilir Osmanaj 28 March 2019 10:31

Në një debat me drejtues të Inspektoratit të Policisë së Kosovës (IPK) dhe Këshillit Komunal për Siguri në Bashkësi, qytetarët janë ankuar se nuk po marrin informata për rastet që i denoncojnë në polici.

Arbër Beka, udhëheqës i divizionit për marrëdhënien me publikun në IPK, tha se me qytetarët kanë një mision të përbashkët për ngritjen e nivelit të profesionalizmit të policisë, shkruan sot Koha Ditore.

“Kur vëreni një sjellje të keqe të policisë, kur nuk jeni të kënaqur me nivelin e shërbimeve që ofron policia dhe këto ankesa i adresoni në IPK, sepse kur rritet niveli i profesionalizmit të policisë rritet edhe niveli i përgjithshëm i sigurisë”, theksoi Beka rëndësinë e raportimit në policisë të shkeljeve eventuale të detyrës nga ana e zyrtarëve të policisë dhe për pakënaqësinë e shërbimeve nga policia.

(Më gjerësisht lexoni në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme