Banorët e Orllanit të pakënaqur me implementimin e projektit të financuar nga Zvicra

Banorët e Orllanit të pakënaqur me implementimin e projektit të financuar nga Zvicra

Nexhat Tovërlani 18 March 2019 08:50

Banorët e fshatit Orllan të Podujevës nuk janë të kënaqur me rrjedhën e projektit për ndërtimin e kolektorit të ujërave të zeza.

Ky projekt që financohet nga Qeveria e Zvicrës dhe implementohet nga Organizata CDI, sipas banorëve, nuk ka përfshirë të gjitha objektet e këtij fshati, shkruan sot “Koha Ditore”.

Ata kanë thënë se 23 familje dhe disa objekte publike, siç janë shkolla, nënstacioni policor, objekti i pushimores, etj, kanë mbetur jashtë këtij kolektori dhe për rrjedhojë, ujërat e zeza vazhdojnë të derdhen në liqe.

Isa Latifi, njëri nga banorët e këtij fshati, ka theksuar se rrjeti i kanalizimit nuk ka përfshirë më shumë se 40 për qind të Orllanit.

(Artikullin e plotë mund ta lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme