LDK-ja e Prizrenit përtërin akuzat ndaj Nismës për punësimet mbi baza partiake

LDK-ja e Prizrenit përtërin akuzat ndaj Nismës për punësimet mbi baza partiake

Fisnik Minci 04 March 2019 08:23

Kritikat e brendshme në koalicionin qeverisës komunal të Prizrenit nuk janë ndalur as gjatë fundjavës.

Dega e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren ka reaguar ndaj komunikatës së Degës së Nismës Socialdemokrate, duke e akuzuar partnerin e koalicionit për punësime mbi baza partiake në sektorin e arsimit, sikurse edhe “uzurpimin” e posteve në sektorin e sportit dhe të kulturës. LDK-ja në Prizren ka bërë të ditur se nuk do të heshtë ndaj praktikave të politizimit të arsimit dhe parregullsive të tjera që kultivohen nga Nisma, shkruan sot Koha Ditore.

Në reagimin e Zyrës për informim të Degës së LDK-së shkruan se ky subjekt politik “përkrah fjalën e lirë dhe inkurajon paraqitjet e denoncimeve nga ana e kuvendarëve të Prizrenit, sa herë që ata e shohin të udhës për qeverisjen e mirë apo keqqeverisjen, qoftë edhe nga partnerët e koalicionit”.

(Artikullin e plotë mund ta lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme