Kosovë

E diela ditë zie në Prizren për familjarët Sope që humbën jetën në aksident

E diela ditë zie në Prizren për familjarët Sope që humbën jetën në aksident
Foto: Ilustrim/Koha

Sot e diel, me rastin e varrimit të tre anëtarëve të familjes Sope, që humbën jetën në aksidentin rrugor Prizren – Vërmicë, kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka shpallur Ditë Zie.

Me këtë rast Komuna e Prizrenit do të ndërpresë të gjitha aktivitet e planifikuara për këtë ditë si dhe do të vendos flamujt në gjysmë shtizë në të gjitha institucionet.