Disa lokalitete ende pa qasje në rrjetin e kanalizimit në Viti

Disa lokalitete ende pa qasje në rrjetin e kanalizimit në Viti

Feim Azemi 14 February 2019 14:01

Të dhënat zyrtare të Komunës së Vitisë tregojnë se rrjeti i kanalizimit është shtrirë kryesisht në zonën rurale me një gjatësi prej 265 kilometrave. Në zonën urbane, rrjeti ka një gjatësi prej 7 kilometrash.

Por një pjesë e banorëve të qytetit dhe fshatrave Ballancë, Sllatinë e Epërme, Radivojcë, Beguncë dhe Buzovik kanë kërkuar nga pushteti zgjidhjen e problemit me ujërat e zeza.

Drejtori i Shërbimeve Publike në Komunën e Vitisë, Nexhmedin Jakupi, deklaron se vetëm fshati Ballancë nuk ka rrjet kanalizimi, teksa për disa lagje në qytet ka premtuar investime këtë vit.

(Detajet mund t’i gjeni në numrin e sotëm të Kohës Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme