Peja gjobit nga 2 deri në 5 mijë euro ndotësit e lumenjve me ujëra të zeza

Peja gjobit nga 2 deri në 5 mijë euro ndotësit e lumenjve me ujëra të zeza

Ilir Osmanaj 01 February 2019 10:30

Rregullorja e re për ngarkesa dhe gjoba komunale, e cila u miratua të enjten nga Kuvendi Komunal, parasheh gjoba të ashpra për ata që derdhin ujërat e zeza në lumenj, kanale të hapura, kanale të ujitjes dhe hapësirat e tjera publike, shkruan sot Koha Ditore.

Sipas kësaj rregulloreje, janë paraparë gjoba prej 2 mijë eurosh për persona fizikë dhe 5 mijë euro për persona juridikë.

Për këtë rregullore, para se u miratua u zhvillua edhe një debat, ndër të tjera edhe mu për shkak të lartësisë së gjobave të planifikuara për ndotësit e ujërave të lumenjve dhe të kanaleve të tjera të hapura.

Subjektet opozitare konsideruan se kjo lartësi e gjobave nuk përkon me realitetin në terren, pasi jo të gjithë kanë qasje në rrjetet e kanalizimit....(Më shumë lexoni sot në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme