Kosovë

Programi Nacional për Rininë do të realizohet edhe në Drenas

 

Koordinatori Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport në Qeverinë e Kosovës, Rexhep Hoti, i shoqëruar nga zëvendësministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Azem Guri, u prit sot në një vizitë zyrtare nga kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci dhe drejtori komunal i Arsimit, Tafil Halilaj.

Përmes një komunikate për media bëhet e ditur se në këtë vizitë, Hoti nënshkroi marrëveshje bashkëpunimi me kryetarin Lladrovci për implementimin e ​​Programit Nacional për Rininë në komunën e Drenasit, transmeton Koha.net.