EXPRESS

Rita Ora me presidenten e artistë vendorë konfirmon projekt në Kosovë

Pëlqeje KTV Video për të parë video të përzgjedhura nga KOHA
 

E shoqëruar nga bashkëshorti Taika Waitit dhe nga bashkëpunëtorë të tjerë, ylli botëror i muzikës pak pas orës 19:00 të së hënës është ndalur te një restorant në periferi të kryeqytetit. Qenë mysafirë të presidentes Vjosa Osmani. Aty Ora, e cila këto ditë po qëndron në Kosovë – për të festuar ditëlindjen e 33-të – është pritur edhe nga një pjesë e komunitetit të cilit i takon. Regjisorë vendorë tashmë të njohur në botë, aktorë e këngëtarë lokalë, qenë po ashtu mysafirë të presidentes Osmani për të pritur Orën, ashtu sikurse edhe një pjesë e korit diplomatik. E hëna ka qenë dita e dytë e vizitës në vendlindje të zërit të Kosovës në botë.

Me të hyrë në sallë ylli i popit është nderuar nga të pranishmit. Të ngritur në këmbë e të renditur njëri pas tjetrit nikoqirët i kanë uruar mirëseardhje Orës, e cila herën e fundit para kësaj vizite në Kosovë ishte para 4 vjetësh.