EXPRESS

Shfaqja “Udhëtimi i gjatë drejt natës” triumfon në festivalin e Ferizajt

Pëlqeje KTV Video për të parë video të përzgjedhura nga KOHA
 

Shfaqja “Udhëtimi i gjatë drejt natës” është shpallur fituese e edicionit të 53-të të Festivalit të Teatrove të Ferizajt, që është mbyllur të hënën mbrëma. Produksion i Teatrit Kombëtar të Kosovës, nën regjinë e Iliriana Arifit dhe me tekst të Eugene O’Neil, është vlerësuar si më e mira nga juria në përbërje prej regjisorit e aktorit Mentor Zymberaj, regjisorit Iliran Himaj dhe dramaturges e gazetares Getoarbë Mulliqi. Sivjet tetë shfaqje kanë konkurruar për çmimin kryesor, ndërkaq një ka qenë jashtë garës.

Si në krejt shfaqjet e tjera që u prezantuan në Ferizaj, edhe më 2 shtator kur u luajt shfaqja fituese salla ishte e mbushur. “Udhëtimi i gjatë drejt natës” shpalos rrëfime interesante të pesë personazheve të saj.