Euro 2024

Ish-mbrojtësi i Anglisë vlerëson Shqipërinë

Shqiperia

Ish-mbrojtësi i Anglisë,  Micah Richards ka vlerësuar paraqitjen e Shqipërisë ndaj Italisë.

Sipas tij, Shqipëria ka mundur të “shpërbëhet” pas golit të dytë, por këtë nuk e ka lejuar.

“Kam folur me Sylvinhon dhe Pablo Zabaletan para ndceshjes dhe ata thanë se shpirti në kamp ishte i shkëlqyer. Dhe lojtarët e treguan në fushë këtë sonte. Kishte momente në lojë ku mendoje se mund të shpërbëhen, por nuk ndodhi”, ka shkruar Richards.

Ikona angleze, Alan Shearer ka shkruar se Shqipëria e bëri të vështirë për Italinë në pjesën e dytë.

Lexo përditësimet tjera
LIVE: Gol për rekord i kuqezinjëve, por Italia udhëheq pas pjesës së parë

Rekordi Shqipërisë, pikët Italisë

Goli pas  23 sekondash nuk i ka mjaftuar Shqipërisë në ndeshjen me kampionen në fuqi të...