Euro 2020

Franca synon kalimin tutje, Zvicra t’i japë fund serisë negative në fazën nokaut

 

Triumfi në grupin më të vështirë në Kampionatin Evropian nuk ishte befasi e madhe për kampionen e botës. Megjithatë, vetëm një fitore në atë grup mund të vlerësohet befasi.

Por, fitorja i mjaftoi Francës të përfundonte e para në Grupin F dhe ta siguronte përballjen kundër Zvicrës të hënën, në një të tetën e finales të Euro 2020. Ndeshja Franca – Zvicra luhet në Bukuresht dhe nis nga ora 21:00.