Euro 2020

Anglia dhe Gjermania rikthejnë rivalitetin epik

 

Një nga ndeshjet me rivalitetin më të madh në nivel përfaqësuesesh do të përsëritet të martën në Kampionatin Evropian, kur Anglia luan kundër Gjermanisë në 1/8 e finales në “Wembley Stadium”.

Këto përfaqësuese kanë luajtur disa ndeshje epike në të kaluarën, përfshirë finalen e Kupës së Botës 1966 dhe gjysmëfinalen në “Euro 1996”.