Euro 2020

Mancini përgatitet për penallti ndaj Austrisë

roberto manqini
 

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Italisë, Roberto Mancini është përgatitur edhe për penallti në ndeshjen e 1/8 së finales të “Euro 2020” kundër Austrisë, që zhvillohet të shtunën në Londër.

Mediumet italiane kanë zbuluar të premten se Mancini ka stërvitur edhe penalltitë, si dhe ka caktuar futbollistët që do t’i gjuajnë ato nëse ndeshja përfundon pa fitues. Jorginho, Ciro Immobile, Francesco Acerbi, Domenico Berardi dhe Leonardo Bonucci, janë futbollistët që do t’i gjuajnë pesë penalltitë e para për Italinë kundër Austrisë.