Euro 2020

Golashënuesit më të mirë pas fazës së grupeve të “Euro 2020”

 

Me dy golat në ndeshjen e sotme kundër Francës, Cristiano Ronaldo momentalisht është golashënuesi më i mirë në “Euro 2020”.

Në fazën e grupeve, Ronaldo ka realizuar pesë gola dhe ka asistuar një tjetër.