Euro 2020

Suedezët e vlerësojnë shumë të rëndësishme fitoren ndaj Polonisë

 

Me golin e shënuar në minutën e 94-t nga Victor Claesson, Suedia ka fituar 3:2 ndaj Polonisë. Fitorja i ka mundësuar Suedisë që ta fitoj Grupin E, duke përfunduar para Spanjës. “Ishte shumë mirë dhe shumë me rëndësi që shënuam golin e fitores. Ishte gjë e madhe nga ne”, ka thënë Claesson për sajtin zyrtar të UEFA-s.

Lojtari më i mirë i ndeshjes u shpall Emils Forsberg, që shënoi dy gola. Për Poloninë dy herë realizoi Robert Lewandowski, por që nuk ishte e mjaftueshme. “Ishte një fillim i çmendur. Kjo do të thoshte se ata ishin pak më shumë se ne të dëshpëruar.