3 perditesime
22:52

Anglia mposht Çekinë, siguron vendin e parë në grup

Anglia ka triumfuar ndaj Çekisë të martën mbrëma në Wembley me rezultatin 1:0, duke përfunduar kështu në pozitën e parë në Grupin D të Euro 2020.

Raheem Sterling në minutën e 12-të realizoi golin e vetëm të ndeshjes. Sterling realizoi nëntë minuta pasi që qëlloi shtyllën.

Anglia kishte më tepër raste e posedim.

Anglia ka përfunduar në krye me 7 pikë pas tri ndeshjeve, Çekia ndërkohë ka dal e treta me 4 pikë, me sa ka përfunduar edhe Kroacia. Por të dyja kanë siguruar kalimin në fazën nokaut po ashtu.

21:53

Anglia mbyll pjesën e parë në epërsi

Anglia ka mbyllur pjesën e parë ndaj Çekisë me epërsi prej 1:0.

Raheem Sterling (12’) realizoi golin e epërsisë për Anglinë, në ndeshjen e xhiros së tretë të Grupit D të Euro 2020.

Anglia ka dominuar duke pasur më tepër raste e posedim. Anglia me fitore e siguron pozitën e parë në grup.

21:16

Anglia në epërsi ndaj Çekisë

Raheem Sterling ka shënuar me kokë për epërsinë e hershme të Anglisë në ndeshjen ndaj Çekisë.

Jack Grealish krosoi nga krahu i majtë, ndërsa Sterling goditi saktë me kokë për të kaluar Anglinë në epërsi (1:0).

Anglia e Çekia kanë siguruar avancimin tutje, por po luftojnë për vendin e parë në grup.

20:27

Formacionet startuese të ndeshjes Çeki – Angli

Çekia do të startojë në përballjen ndaj Anglisë të Grupit D të Euro 2020 me formacion 4-2-3-1, ku në vijën e sulmit do të jetë Patrik Schick.

Schick i ka realizuar deri më tash tre gola.

Ndërkohë Anglia në formacion do të jetë me përbërje 4-2-3-1. Harry Kane do ta udhëheqë vijën e sulmit ndërsa në krah do të jetë Raheem Sterling.

Çekia pas dy xhirove kryeson Grupin D me 4 pikë, sa i ka edhe Anglia.