Euro 2020

Gareth Bale ende pa gol të shënuar, por Uellsi avancon

Foto: AP
 

Gareth Bale ka pasur vetëm një rast ndaj Italisë dhe nuk e ka shfrytëzuar atë.

Goditja me volej në pjesën e dytë, që shkoi mbi portë, do të mund të kishte çmim të lartë. Por nuk kishte rëndësi pasi Uellsi arriti ta siguroj vendin e dytë në Grupin A dhe kalimin në raundin nokaut të Euro 2020. Uellsi u kualifikua me gjithë humbjen 1:0 nga Italia.