Euro 2020

Finlanda merr përkrahje nga presidenti saj para ndeshjes vendimtare

FOTO: AP
 

Futbollistët e Finlandës kanë marrë një mesazh të mirë nga presidenti i vendit para ndeshjes më të madhe në histori të futbollit finlandez.

Finlanda luan ndaj Belgjikës të hënën në Evropian dhe mund t’i nevojitet një pikë për t’u kualifikuar në fazën e nokautit në paraqitjen e saj të parë në një ngjarje të madhe futbolli.