Euro 2020

Mbreti holandez merr kritika për vizitën te tifozët

FOTO: AP
 

Mbreti i Holandës, Willem-Alexander, ka vizituar një rrugë të dekoruar me ngjyrat e përfaqësueses në Hagë, gjatë Evropianit të futbollit. Dhe kjo ka ngjallur kritika për qëndrimin e tij afër tifozëve, raporton AP.

Mbreti ka bërë vizitën të enjten, ndërsa Holanda luajti ndaj Austrisë në Euro 2020.