Euro 2020

Delaney: Ishte vështirë të dalim në fushë dhe ta këndojmë himnin sërish

Thomas Delaney
Foto: AP
 

Ndeshja ndaj Belgjikës ishte emocionale për Danimarkën, që luajti pa yllin Christian Eriksen. Ishte ndeshja e parë pasi Erikseni kolapsoi në fushë. Dhe emocionet nuk kanë munguar.

Në minutën e dhjetë Erikseni u nderua me duartrokitje nga të gjithë në stadium, ndërsa edhe më herët Danimarka kaloi në epërsi. Por belgët u kthyen në pjesën e dytë dhe fituan 2:1.