3 perditesime
19:54

Uellsi e mposht Turqinë, bën hap para drejt fazës nokaut

Uellsi ka triumfuar 2:0 ndaj Turqisë në ndeshjen e xhiros së dytë të Grupit A të Euro 2020.

Aaron Ramsey në minutën e 43-të shënoi golin e fitores për Uellsin. Connor Roberts (90+5’) realizoi golin e dytë për Uellsin.

Uellsi pati gjasa të fitonte edhe më thellë, por Gareth Bale e humbi penalltinë në minutën e 61-të.

Për Uellsin është fitorja e parë në Euro 2020 pas barazimit 1:1 në ndeshjen e parë kundër Zvicrës. Turqia ka pësuar ndërkohë humbjen e dytë. Pësoi 3:0 në ndeshjen e parë ndaj Turqisë.

https://streamwo.com/CGu0IR5

19:25

Bale humb penalltinë, Uellsi vazhdon të kryesojë ndaj Turqisë

Gareth Bale ka pasur rast ideal për të dyfishuar epërsinë e Uellsit në ndeshjen ndaj Turqisë, ndeshje kjo e xhiros së dytë të Grupit A të Euro 2020.

Bale humbi penalltinë në minutën e 61-të, po ashtu pak çaste më vonë humbi edhe një rast tjetër shënimi. Uellsi po kryeson fal golit të shënuar nga Aaron Ramsey në minutën e 43-të.

https://streamwo.com/f7EqdKY

18:57

Ramsey kalon në epërsi Uellsin

Aaron Ramsey ka shënuar gol për ta kaluar në epërsi përfaqësuesen e Uellsit në ndeshjen ndaj Turqisë.

Ramsey shënoi në minutën e 43-të. Ramsey i iku grackës së ofsajdit, pranoi një top me gjoks nga Gareth Bale dhe me gjuajtje të saktë mposhti portierin e Turqisë, Ugurçan Çakir. Ramsey u inkuadrua në aksion nga plani i dytë dhe pasimin e mirë të Bale e shndërroi në gol.

https://streamwo.com/cSgxiyo

18:03

Nis ndeshja Turqi – Uells

Ka filluar ndeshja e xhiros së dytë të Grupit A të Euro 2020 mes Turqisë dhe Uellsit. Ndeshja ka filluar në ora 18:00 dhe po luhet në stadiumin në Baku të Azerbajxhanit.

Turqia ka startuar me formacion 4-1-4-1, ndërsa Uellsi me 4-2-3-1.

Turqia në xhiron e parë pësoi humbje të thellë 3:0 nga Italia, ndërsa uellsi barazoi 1:1 me Zvicrën.

Image