Euro 2020

Pas frikës për shkak të virusit, Spanja është e gatshme për ndeshjen me Suedinë

 

Vetëm një javë më parë, Spanja ka pranuar lajme të këqija që kanë mundur ta rrezikojnë pjesëmarrjen e saj në Kampionatin Evropian. Kapiteni Sergio Busquets pranoi rezultat pozitiv pas testimit për koronavirus dhe ekipi përfaqësueses papritur përballjen me mundësinë e shpërthimit të COVID-19.

Busquetsi la kampin stërvitor të Spanjës dhe pjesa tjetër e skuadrës u izolua. Të gjithë është dashur të testohen e ritestohen.