Euro 2020

Mjeku i Danimarkës tregon se e kthyen Christianin në jetë në fushë

 

Mjeku i Përfaqësueses së Danimarkës, Morten Boesen, ka treguar se kur kishte shkuar te Christian Erikseni në fushë ai ende kishte puls, por më pas pulsi i ndaloi.

Boesen ka treguar se u desh t’i bënin masazh në zemër Christianit dhe e kthyen në jetë.