Euro 2020

Mancini: Wembley? Është rrugë e gjatë dhe e largët

FOTO: AP
 

Trajneri i Italisë, Roberto Mancini, ka thënë pas fitores kundër Turqisë se arritja në finalen e Kampionatit Evropian, që do të mbahet në stadiumin Wembley, është një rrugë e gjatë dhe e largët për momentin.

Mancini u shpreh mjaft i lumtur me fitoren dhe lojën e skuadrës së tij.