Euro 2020

Kulusevski i mungon Suedisë kundër Spanjës, rezulton pozitiv me koronavirus

Foto: AP
 

Njëri prej lojtarëve kryesor të Suedisë, sulmuesi i krahut, Dejan Kulusevski ka rezultuar pozitiv me koronavirus dhe do të mungoj në ndeshjen e parë të “Euro 2020” kundër Spanjës që luhet javën e ardhshme, ka pranuar përzgjedhësi Janne Andersson të martën.

Kulusevski, i cili luan për ekipin nga Serie A, “nuk do të jetë në dispozicion për ndeshjen kundër Spanjës”, tha Andersson duke shtuar se do të jetë një mungesë shume e madhe për ekipin e tij. Në ndeshjen e parë të Kampionatit Evropian, Suedia do të përballet me Spanjën të hënën, e cila e gjen veten në një situatë të ngjashme, pasi nuk do të mund të llogarit në kapitenin Sergio Busquets, i cili doli pozitiv me koronavirus të hënën.