Çfarë dihet deri tani për sulmet në Britani

Çfarë dihet deri tani për sulmet në Britani

22 March 2017 17:15

BBC ka sjell një përmbledhje për sulmet e sotme në afërsi të Parlamentit në Britani të Madhe.

  • Një polic është therur dhe sulmuesi është qëlluar nga zyrtarët në Dhomën e Parlamentit.
  • Policia po e trajton si incident terrorist.
  • Sulmuesi raportohet se ka shkelur me veturë disa këmbësorë në urën Westminster.
  • Ai më pas raportohet se ka shkuar tutje dhe ka therur policin.
  • Dëshmitarët thonë se sulmuesi kishte tentuar të therte edhe një polic tjetër.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme