Botë

Ish-profesori raportohet se ishte dorasi në sulmin në Universitetin e Nevadas

 

Tre persona janë vrarë në kampusin e Universitetit të Nevadas në Las Vegas të mërkurën në mëngjes, raporton “BBC”.

Sulmuesi, që është raportuar se është ish-profesor i kolexhit dhe në të 60-tat, u vra në shkëmbim zjarri me policët.