Botë

Vuçiq: Themeluesi i “Apple” do të marrë pasaportën serbe

 

Bashkëthemeluesi i Apple, Steve Wozniak do të marrë pasaportën serbe, njoftoi presidenti i Serbisë të mërkurën.

Wozniak mbërriti në Serbi përpara zgjedhjeve parlamentare dhe lokale të 17 dhjetorit, në një nxitje të dukshme për fushatën e presidentit Aleksandar Vuçiq.