Botë

Bllokohet trafiku rrugor e anulohen fluturimet në disa pjesë të Moskës

Foto: AP
 

Reshjet e dendura të borës kanë bllokuar trafikun rrugor dhe kanë bërë që fluturimet brenda dhe jashtë tri aeroporteve në kryeqytetin rus të anulohen, njoftuan mediat ruse të hënën. Reshjet e borës filluan të dielën dhe vazhduan gjatë gjithë natës, duke i shtuar 23 centimetra shtesë nivelit tashmë të lartë të borës.

Afro 135 mijë njerëz dhe 18 mijë pajisje u përfshinë në përpjekjen për pastrimin e borës.