Botë

Djali 16-vjeçar i liderit çeçen emërohet vëzhgues në batalionin e pushkëve

 

Djali adoleshent i udhëheqësit çeçen, Ramzan Kadyrov, i cili është parë duke rrahur një të burgosur në paraburgim këtë vit, është emëruar vëzhgues në një batalion të ri që është pjesë e forcave të Ministrisë ruse të Mbrojtjes, ka njoftuar një zyrtar i lartë çeçen, raportoi të mërkurën Reuters.

Adam Kadyrov, i cili mbushi 16 vjet javën e shkuar dhe i cili kohët e fundit u emërua si truproja më e lartë e babait të tij, u shfaq në një video postuar në rrjetet sociale nga Ramzan Kadyrov në shtator, duke e goditur një të burgosur të akuzuar për djegien e Kuranit.