Botë

Bideni merr dozën e re të vaksinës anti-COVID si dhe vaksinën kundër grupit sezonal

Foto: AP
 

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, ka marrë vaksinën e përditësuar antiCOVID si dhe vaksinën e gripit sezonal, ka njoftuar Shtëpia e Bardhë të shtunën, raporton agjencia AP.

Doktori i Shtëpisë së Bardhë, Kevin O’Connor, ka treguar se Biden ka marrë të dy vaksinat të premten. O’Connor ka thënë se Biden (80) po ashtu ishte vaksinuar disa javë më parë kundër sëmundjes respiratorë të njohur si RSV.