Botë

Të paktën gjashtë të vdekur nga zjarri në fabrikën e Tajvanit

Foto: Ilustrim
 

Të paktën gjashtë persona kanë vdekur dhe 98 të tjerë janë lënduar nga shpërthimi në fabrikën e topave të golfit në Tajvan. Autoritetet tajvaneze kanë thënë se katër persona rezultojnë ende të zhdukur.

Operacionet e kërkim-shpëtimit kanë vazhduar të shtunën teksa zjarri në fabrikë është ende aktiv.