Botë

Kina akuzon SHBA-në për fushatë dezinformuese

 

Kina ka akuzuar SHBA-në se po përhap dezinformata për armatosjen e Rusisë nga Pekini duke i kërkuar Uashingtonit që të ndalojë “heqjen e fajit dhe përhapjen e dezinformatave”.

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, paralajmëroi për ofrimin e mundshëm të armëve nga Kina për Rusinë.