Botë

Foshnja “e shumëkërkuar” siriane zhvendoset në një lokacion të sigurtë

Foto: AP
 

Foshnja siriane jetime, e cila lindi nën rrënojat e ndërtesës ku jetonte si pasojë e tërmetit në Turqi, është zhvendosur në një “vend të sigurtë”, kanë bërë të ditur autoritetet.

Drejtoria e Shëndetësisë në Siri mori masën paraprake për të mbrojtur vajzën, Aya, nga rrëmbimi i mundshëm dhe mashtrimi i birësimit, tha një burim për BBC-në të mërkurën.