Botë

Ushtria amerikane rrëzon balonën “spiune” kineze

 

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë rrëzuar një balonë “spiune” që fluturonte mbi SHBA-në, e cila dyshohet se ka mbërritur nga Kina.

Tre aeroporte dhe hapësira ajrore u mbyllën në brigjet e Karolinës së Jugut pasi avionët ushtarakë amerikanë shënjestruan një objekt [balonën] mbi Oqeanin Atlantik.