Botë

Kadyrovi me video të çuditshme, imiton “Rambon”

 

Udhëheqësi çeçen dhe miku i presidentit rus Vladimir Putin, Ramzan Kadyrov, ka publikuar një video të çuditshme propagandistike, ku shihet duke vrapuar dhe duke gjuajtur me pushkë në qiell. Videoja u publikua për të treguar mbështetjen për pushtimin rus të Ukrainës.

Videoja 30-sekondëshe nuk tregon skena aktuale nga lufta. Në vend të kësaj, me atë që duket të jetë muzikë në sfond nga filmi "Rambo", Kadyrov, i veshur me syze dielli dhe një sharrë elektrike me zinxhir të lidhur rreth gjoksit të tij, shfaqet duke vrapuar pranë një vargmali ndërsa automjetet e sigurisë e ndjekin atë. Më pas qëllon me kallashnikovë në ajër ndërsa automjetet qarkullojnë rreth tij.