Botë

Dy indianë dhunuan dhe vranë një turiste letoneze, dënohen me burgim të përjetshëm

Foto: AP
 

Një gjykatë në Indi ka dënuar dy burra me burgim të përjetshëm për dhunim dhe vrasje të një turisteje letoneze në vitin 2018.

Gruaja 33-vjeçare, e cila ishte në një udhëtim me motrën e saj në Indi, ishte zhdukur nga një resort në shtetin jugor të Keralas, më 14 mars të vitit 2018, raportoi BBC-ja të martën.