Botë

Dheu kaplon autostradën në Brazil, lë të vdekur e të zhdukur

Foto: AFP
 

Rrëshqitja e dheut në një autostradë në jug të Brazilit ka lënë të vdekur dy persona dhe dhjetëra të zhdukur.

Sasi e madhe dheu rrëshqiti në autostradën në Parana duke goditur mbi 21 automjete që po lëviznin, raportoi BBC.