Botë

Dyshohet për disa viktima nga rrëshqitjet e dheut në Itali

Foto: Ilustrim
 

Disa persona dyshohet se janë të vdekur e disa ta zhdukur, pasi një stuhi e fortë shkaktoi një rrëshqitje dheu në ishullin italian të Ischia.

Ishulli, në Gjirin e Napolit, u përfshi nga shiu i madh gjatë natës, me rrëshqitje të dheut që goditi fshatin Casamicciola Terme herët të shtunën në mëngjes, duke përmbytur shtëpi dhe duke rrëmbyer disa makina, raportoi The Guardian.